Ostatnie godziny konkursu

Ostatnie godziny konkursu

Ostatnia szansa na wygranie książki „Sejf” Tomasza Sekielskiego

Konkurs na moim blogu potrwa tylko do niedzieli do godziny 23.59. Pytanie okazało się tak trudne, że zostałem poproszony o czas do namysłu i przypomnienie o konkursie blisko terminu jego zakończenia.
W takim razie przypominam zadanie konkursowe:

Jest rok 2037. Polska stała się militarnym, politycznym i ekonomicznym supermocarstwem. Jak do tego doszło? Co mogło zaważyć na takim obrocie spraw? Nie liczę na długie i rozbudowane opowiadania, ale na ciekawe i nieoczywiste pomysły.

Tym razem mogę także dodać kilka inspiracji, które nakłonią Was do napisania własnej historyjki.


Pierwszym, ostatnio modnym tematem był koniec świata. Marcin wymyślił jaki wpływ na historię Polski miało to z pozoru smutne wydarzenie. Margot uznała, że naszym nowym hitem eksportowym stanie się rosół i schabowy. Zoyakk obmyślił plan operacji „Zdziczała Wiewórka” godny opowieści o Jamesie Bondzie.

Soulmate twierdzi, że nasza świetlana przyszłość leży w doskonałych inżynierach i dołącza śmieszny filmik na ten temat. Pierwiastekx dla odmiany uważa, że będą za to odpowiedzialni nasi politycy a raczej ich naturalna skłonność do kombinowania.

Te śmieszne i niepoważne odpowiedzi przeplatają się z jak najbardziej poważnymi scenariuszami wojen i przewrotów politycznych. 

Jak widzicie tematy poruszane w odpowiedziach są przeróżne. A czy Wy już daliście upust swojej wyobraźni?

Odsyłam Was do strony konkursowej 

Cześć. Jestem Darek i to ja tutaj bloguję. Zostań moim kumplem korzystając z przycisków u góry. Będzie mi miło właśnie z Tobą porozmawiać o kulturze w bardziej osobisty sposób niż tutaj - na blogu.

2 Responses for this post

 1. Natalia.
  Natalia.
  | |

  Dobrze, że przypomniałeś, bo myślałam nad zadaniem konkursowym i pewnie przypomniałabym sobie zbyt późno :) Postaram się coś napisać.

  Przy okazji, w pierwszym akapicie masz błąd – "okazało się być". http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=152 – na samym dole wyjaśnienie ;) Przepraszam, ale bardzo tego błędu nie lubię, więc wyłapuję go wszędzie :)

  Reply

Leave a Reply

Name
Name*
Email
Email *
Website
Website

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress